E

mgr Marta Gorczyca

Dyrektor Szkoły

Nauczycielka muzyki, magister sztuki na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Od 17 lat pracuje z dziećmi prowadząc zajęcia umuzykalniające oraz wokalne. W środowisku lokalnym prowadziła liczne chóry oraz zespoły, z którymi biorąc udział w  wielu konkursach niejednokrotnie osiągała sukcesy. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku logopedia w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno- Ekonomicznej w Środzie Wlkp. oraz kursu  kwalifikacyjnego w zakresie oligofrenopedagogiki co wykorzystuje na co dzień pracując również  z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Stale rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach z zakresu edukacji muzycznej, muzykoterapii, emisji głosu i pedagogiki specjalnej. Stanowisko dyrektora Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Środzie Wielkopolskiej objęła z dniem 1 lipca 2022 r.

E

dr Bartłomiej Marusik

Gitarzysta, kompozytor, pedagog i aranżer

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Mazowieckim oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończył z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem. Na tej samej uczelni obronił także doktorat z zakresu improwizacji na gitarze klasycznej. Swoje zainteresowania muzyką klasyczną poszerzył również o znajomość muzyki latynoamerykańskiej, jazzu oraz flamenco, czego owocem jest płyta „Stratomusicus”, a także o umiejętność interpretacji muzyki dawnej na instrumentach historycznych (gitara barokowa). Autor wielu wydawnictw nutowych oraz podręcznika do nauki improwizacji dla początkujących gitarzystów. Miniatury gitarowe i Miniatury gitarowe cz.II autorstwa B.Marusika znalazły się na liście publikacji zakupionych przez Centrum Edukacji Artystycznej w roku szkolnym 2018/2019. Wiele z kompozycji Marusika to obowiązkowy program na gitarowych konkursach wykonawczych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, np. kłodzka Gitariada czy Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy w Trzęsaczu. Bartłomiej Marusik był także inicjatorem powstania ogólnopolskiego zespołu gitarowego Dusznickie Aniołki, który wykonywał aranżacje znanych hitów muzyki rozrywkowej w opracowaniu Marusika. Zespół ten zdobywał nagrody na każdym konkursie, w którym brał udział, a także koncertował w różnych miastach Polski. B.Marusik jest również założycielem i liderem poznańskiego zespołu Amor Con Chordes specjalizującego się w wykonawstwie tradycyjnej muzyki dawnej z różnych regionów Europy. B.Marusik jest też cenionym pedagogiem. W 2017 roku otrzymał nagrodę indywidualną II stopnia Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. Uczniowie B.Marusika są laureatami konkursów gitarowych w Polsce i zagranicą (Czechy, Słowacja, Austria), a on sam jest bardzo częstym gościem różnego rodzaju seminariów, sympozjów, kursów i warsztatów gitarowych w całym kraju, gdzie prowadzi lekcje pokazowe, wykłady i gra koncerty. Jest również jurorem na wielu konkursach gitarowych (min. w Kłodzku, Trzęsaczu, Świebodzinie, Bystrzycy Kłodzkiej, Zielonej Górze, Koszalinie, Międzyrzecu Podlaskim i wielu innych).

E

mgr Agata Pankiewicz

Nauczyciel gry na fortepianie

W NSM I st. w Środzie Wielkopolskiej uczy gry na fortepianie.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym. Uzyskała tytuł magistra sztuki w specjalności fortepian.
.

E

mgr Marta Lis

Nauczyciel gry na skrzypcach.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. J. Kaliszewskiej „Szkoły Talentów”, ukończyła studia z wyróżnieniem w klasie skrzypiec Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest zdobywczynią pierwszych nagród na najważniejszych konkursach skrzypcowych w Polsce (Konkurs Skrzypcowy im. A. Januszajtis w Gdańsku czy Konkurs Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego w Lublinie), laureatką niemal 40 konkursów o zasięgu krajowymi międzynarodowym. Ma na swoim koncie występy m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Łazienkach Królewskich w Warszawie, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Filharmonii Zielonogórskiej czy Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Uczestniczka European Chamber Music Academy oraz warsztatów z autorytetami środowiska muzycznego takimi jak choćby: C. Brown, A. Gębski, M. Vaiman, B. Nizioł, X. Wang, M. Urbaniak-Lisik, A. Bielov, E. Sinaisky, Z. Pilch, A. Tait, H. Kraggerud, P. Fischer, D. Grant, P. Prause, J. Talich, D. Stabrawa. Pochodną osiągnięć artystycznych skrzypaczki są otrzymane przez nią liczne stypendia m.in.: Nagroda Miasta Poznania, Stypendium Prezydenta Miasta Leszna, Stypendium Centrum Edukacji Artystycznej, Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu, Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Aktualnie Marta Lis gra na instrumencie wykonanym przez polskiego lutnika Wojciecha Topę.

 

E

mgr Małgorzata Rusak-Mietlińska

Nauczyciel gry na fortepianie

Pianistka, kameralistka, językoznawczyni. Ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. dra hab. Bogumiła Nowickiego. Aktualnie jest doktorantką Szkoły Doktorskiej Nauk o Języku i Literaturze Uniwersytetu im.  Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2023 roku w ramach stypendium podjęła naukę w Uniwersytecie Wileńskim. Małgorzata Rusak-Mietlińska jest laureatką międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w Turcji, Rosji, Francji, Polsce oraz dwukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego za twórczość artystyczną i upowszechnianie kultury. Pianistka jest zawodowo związana z wielkopolską i lubuską sceną muzyczną i dydaktyczną. Prowadzi ożywioną działalność koncertową zarówno jako solistka, jak i kameralistka, współtworzy duet fortepianowy Rusak Piano Duo. Nieustannie pogłębia wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach mistrzowskich i warsztatach pianistycznych w kraju i za granicą. Małgorzata Rusak-Mietlińska tworzy i angażuje się w liczne wydarzenia edukacyjne i kulturalne, m. in. w ramach działalności w Gorzowskim Towarzystwie Muzycznym oraz przy współpracy z Filharmonią Gorzowską. Jest koordynatorką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Muzyka polska i nie tylko…”.

 

.

E

mgr Andrzej Białkowski

Nauczyciel gry na fortepianie

Pianista, kameralista. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zielonej Górze, którą ukończył w klasie fortepianu dr Ludmiły Pawłowskiej oraz w klasie perkusji mgr Piotra Nowaka.
Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie fortepianu prof. dra hab. Bogusława Rottermunda w Akademii Sztuki w Szczecinie.
Brał udział w wielu warsztatach pianistycznych prowadzonych m.in. przez prof. Giuseppe Bruno z Konserwatorium im. G. Pucciniego w La Spezia, prof. Krzysztofa Sowińskiego z Akademii Muzycznej im. I.J Paderewskiego w Poznaniu.
Występował jako solista, kameralista oraz współpracując z orkiestrami m.in. w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, Filharmonii im. T. Bairda w Zielonej Górze, Konzerthaus w Berlinie czy Hali koncertowej im. C. Ph. E. Bacha we Frankfurcie nad Odrą. Brał także udział w licznych projektach artystycznych współpracując m.in. z International Lutosławski Youth Orchestra.
Jako pianista – kameralista współpracuje z klasami fletu, skrzypiec oraz altówki w Akademii Sztuki w Szczecinie.

E

mgr Szymon Chorobiński

Nauczyciel gry na fortepianie

Absolwent studiów magisterskich Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, w klasie fortepianu dr P. Witka oraz absolwent studiów magisterskich na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej w kierunku wokalistyka. Od 2018 roku pracuje na poznańskiej uczelni jako pianista-akompaniator w Instytucie Wokalistki. Obecnie jest także nauczycielem nauki gry na fortepianie w Niepublicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Środzie Wlkp.

mgr Wiktoria Różycka

Nauczyciel gry na wiolonczeli, zajęcia z teorii: Wiedza o muzyce, Kształcenie słuchu

Absolwentka wiolonczeli  w klasie dr hab. Eugeniusza Zboralskiego, kompozycji  elektroakustycznej w klasie dr hab. Katarzyny Taborowskiej, a także kompozycji  w klasie prof.  Artura Kroschla w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. W roku 2022 otrzymała stypendium dla osób związanych z poznańskim środowiskiem kulturalnym. Uczestniczka wymiany Erasmus w roku 2022 na kierunku kompozycja w  Hochschule für Musik Bartholdy Mendelssohn Leipzig w klasie prof. Fabien’a Lévy’iego i prof. Ipke Starke. Od 2019 roku członek Poznańskiej Orkiestry Laptopowej Lambda Ensemble.  Obecne zainteresowania kompozytorskie oscylują wokół muzyki akustycznej i elektronicznej. W swoich utworach zwraca uwagę na barwę. Interesuje ją studiowanie głosu ludzkiego i traktowanie go jako kolejnego elementu barwy. Skomponowała muzykę do wierszy Jana Przybosia i Adama Fołtarza. W jej kręgu zainteresowań znajduje się muzyka improwizowana. Inspiracje czerpie również z muzyki krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Swoje kompozycje  najczęściej wystawiała w Poznaniu na wielu koncertach muzyki współczesnej m. in. Wiosna Młodych Festiwalu Poznańska Wiosna Muzyczna, Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa Neofonia, Koncert Promenadowy, Moja Muzyka CK Zamek, w Opolu – Koncert U progu kariery w Filharmonii Opolskiej będący recitalem dyplomowym studenta dyrygentury,  ZfGM Festival w Lipsku, Multimedialna Majówka w Warszawie oraz w Budapeszcie w Art Salon Contemporary.

 

 

 

mgr Michał Śmiechowicz

Nauczyciel teorii: Audycji muzycznych i Kształcenia słuchu

Dyrygent operowy, dyrygent symfoniczny, dyrygent chóralny, nauczyciel muzyki. Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie ukończył kierunki Dyrygentura oraz Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej. Tytuł magistra sztuki uzyskał w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dr Jose Marii Florencio na kierunku Dyrygentura Symfoniczno-operowa. Artysta współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami, m.in.: Jan Willem de Vriend, Jose Miguel Perez Sierra, Alexander Humala. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich z uznanymi pedagogami: Sylvain Cambreling, Antoni Wit, Rafał Jacek Delekta, Marek Pijarowski. Współpracował z orkiestrami  i chórami w kraju i za granicą: Trondheim Symfoniorkester (Norwegia), Trondheim Vokalensemble (Norwegia), Filharmonia Krakowska, Europa Chor Akademie Gorlitz (Niemcy), Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Artysta otrzymał stypendium dyrygenckie Europa Chor Akademie Gorlitz (Niemcy) na rok 2024.

 

mgr Kornelia Podgórska

Nauczyciel nauki śpiewu oraz zajęć z teorii Podstawy rytmiki

Absolwentka studiów I i II stopnia na kierunku Wokalistyka oraz studiów I stopnia na kierunku Kompozycja i Teoria Muzyki specjalizacji Rytmika na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Brała udział w konferencjach naukowych takich jak m. in. II Międzynarodowe Triennale Choreografii i Muzyki Monika Skazińska in memoriam, IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa na temat Rytmika w kształceniu muzyków, aktorów, tancerzy i w rehabilitacji oraz 5th International Conference of Dalcroze Studies.

mgr Mateusz Nabzdyk

Nauczyciel prowadzący chór szkolny

ukończył studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w  Akademii Muzycznej w Bydgoszczy . Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Kaliszu w klasie śpiewu solowego. Pracuje jako nauczyciel muzyki w szkole podstawowej prowadząc chór i zespół instrumentalny, jest założycielem i dyrygentem Kórnickiego Chóru Żeńskiego.

mgr Emilia Mieczkowska
Nauczyciel gry na flecie

Absolwentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu na wydziale instrumentalnym w dwóch specjalnościach: flet oraz flet barokowy traverso. Nauczyciel Szkół Muzycznych I i II stopnia z 14 letnim stażem pracy. Swoje umiejętności gry doskonaliła u wybitnych flecistów z kraju i zagranicy (m.in. prof. Urszula Janik, prof. Elżbieta Dastych Szwarc, prof. Barbara Świątek-Żelazna, Barthold Kuijken, Janos Balint, Moshe Aaron Epstein). Brała udział w wielu projektach kameralnych oraz orkiestrowych. Wśród swoich uczniów i absolwentów ma wielu laureatów konkursów.

E

Małgorzata Frąckowiak

Specjalista ds. Administracyjno-Biurowych

Specjalista ds. Marketingu i Handlu,  wieloletni dziennikarz i fotoreporter. Od listopada 2019 r. w Niepublicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Środzie Wlkp. pracuje na stanowisku: Specjalista ds. Administracyjno-Biurowych, w sekretariacie.
.