W sobotę 22 stycznia do Bystrzycy Kłodzkiej udało się troje uczniów z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Środzie. Mimo konkurencyjnej walki muzycznej nasi średzianie wrócili ze zwycięstwem.

Na południe Polski udali się, by wziąć udział w VII Ogólnopolskim Kolędowym Konkursie Gitarowym. W grupie zespołów młodszych udział wzięły Julia Rybaczewska ucząca się w klasie śpiewu nauczyciela Rafała Romanicza i Olga Marusik na gitarze klasycznej. Duet wokalno-gitarowy zdobył I miejsce deklasując konkurencję, ponieważ drugiej nagrody nie przyznano. Wśród solistów młodszych zwyciężył Igor Marusik. Oga i Igor pracują pod okiem swojego taty i nauczyciela dr. Bartłomieja Marusika. W grupie zespołów starszych I miejsce zajął ogólnopolski zespół gitarowy JAMMAJ prowadzony także przez dr. Marusika. Dlatego trzeba dodać, że podczas gali laureatów nauczyciel średzkiej szkoły muzycznej został wyróżniony przez jurorów specjalną nagrodą za dokonanie najlepszych opracowań oraz aranżacji kolęd i pastorałek.

 

Zwycięski duet wokalno-gitarowy Olga Marusik i Julia Rybaczewska wraz dr. Bartłomiejem Marusikiem.

 

 

Olga Marusik i Igor Marusik wraz z tatą i nauczycielem dr. Bartłomiejem Marusikiem  tuż po uroczystej gali zwycięzców.

 

 Link do postu na szkolnym Facebook’u: https://www.facebook.com/nsmsroda/posts/5320984941264830

 

Zapraszamy na film z konkursu Ogólnopolski Kolędowy Konkurs Gitarowy w Bystrzycy Kłodzkiej zrealizowany przez telewizję kłodzką, link: https://www.facebook.com/tvklodzka/videos/1078840322953358