🇺🇦 POMOC DLA UKRAINY 🇺🇦

W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE MUZYCZNEJ I STOPNIA W ŚRODZIE WLKP.  TRWA ZBIÓRKA NAJBARDZIEJ POTRZEBNYCH ARTYKUŁÓW POMOCY HUMANITARNEJ.

 

Od poniedziałku, 28 lutego, na terenie wszystkich gmin powiatu średzkiego uruchomiono zbiórkę dla walczących, rannych i poszkodowanych w wojnie obywateli Ukrainy.
➡️ Zbiórka najbardziej potrzebnych artykułów pomocy humanitarnej odbywać się będzie w szkołach i przedszkolach na terenie naszego powiatu w godzinach funkcjonowania placówek.
➡️ Ponadto w niesienie pomocy zaangażowały się Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu średzkiego, które zbiórkę produktów prowadzić będą w godzinach popołudniowych w swoich siedzibach.
➡️ Lista najpilniejszych potrzeb to:
1. bandaże i środki opatrunkowe,
2. leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
3. strzykawki,
4. opaski uciskowe,
5. rękawiczki jednorazowe.
➡️ Ponadto dla rannych żołnierzy przebywających w szpitalach potrzebna jest odzież w postaci spodni i bluz dresowych i t-shirtów z naturalnych materiałów. Ubrania mogą być zarówno nowe, jak i używane (odświeżone, w dobrym stanie).
Osoby chętne do przekazania wyżej wymienionych artykułów prosimy o bezpośredni kontakt z lokalnymi jednostkami OSP, szkołami i przedszkolami.
 Wszystkie zebrane produkty przekazane zostaną bezpośrednio do ukraińskiego wolontariatu!