Ten wyjątkowy, obchodzony corocznie dzień, można było spędzić niezwykle muzykalnie. Dlatego 14 października średzka Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia i Środa XXI Sp. z o.o. zaprosiła wszystkich do Kolegiaty na koncert.

Gościem spotkania był kwartet smyczkowy ARCO QUARTET. Cztery piękne i utalentowane muzycznie artystki umiliły ten wieczór znanymi i lubianym melodiami. Znakomite instrumentalistki zaprezentowały kompozycje, wśród których znalazły się utwory nie tylko z repertuaru muzyki klasycznej, ale także z muzyki rozrywkowej, filmowej, a nawet hity bajkowe takie jak „Kolorowy wiatr” z filmu „Pocahontas”. Do tej muzycznej krainy zaprosiły: Małgorzata Musidlak – I skrzypce, Kinga Sobecka – II skrzypce, nauczycielka w naszej szkole, Karolina Waścińska-Łukanowska – altówka oraz, wyjątkowo w zastępstwie Joanny Królikiewicz, na wiolonczeli zagrała Aleksandra Awtuszewska. Ich gra była połączeniem delikatnej subtelności z pięknym brzmieniem oraz charyzmą. Dlatego upojona publiczność, która licznie wypełniła kościół, w zachwycie nagradzała je gromkimi brawami. Koncert mógł odbyć się dzięki życzliwości i jak zawsze gościnności księdza Kanonika Janusza Śmigla. Podczas koncertu można było datkami wesprzeć Hospicjum im. Piotra Króla.

Spotkanie odbyło się przy zachowaniu procedur sanitarnych.

 

 

Posłuchaj kilku utworów:

 

 

 

 

 

 

 

Podczas koncertu można było datkami wesprzeć Hospicjum im. Piotra Króla. Datki komisyjnie policzono. Zebrano 1161,27 zł. Całość przekazano do Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wlkp.