Dziękujemy Haniu 🎼🎹🎸🎻

Hania Jankowska, mieszkanka Zielnik, uczennica klasy pierwszej w Niepublicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Środzie, w dniach 21-23 lutego reprezentowała powiat średzki w IV Ogólnopolskim Konkursie pt. „Młodzi artyści na Zamku Suskim”, który odbył się w Szkole Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej.
Komisja konkursowa przesłuchania młodych muzyków prowadziła przez trzy dni, włącznie do niedzieli, kończąc wydarzenie uroczystą galą wręczenia nagród i wyróżnień oraz koncertem laureatów w sali rycerskiej na Zamku Suskim.
W przesłuchaniu wzięło udział około 150 uczestników z całej Polski, uczniów klas wiolonczeli i skrzypiec. Konkursy odbywały się w różnych kategoriach wiekowych, w 4 grupach skrzypiec i 4 grupach wiolonczeli. Z każdej z grup jury wyłoniło kilku najlepszych na młodych muzyków, na których czekały wyróżnienia i nagrody przyznawane podczas niedzielnego koncertu finałowego. Warto dodać, że przewodniczącą jury była Ewa Iwan, autorka wielu utworów i podręczników do nauki gry na skrzypcach.
Każdy uczestnik niezależnie od wyniku konkursu otrzymał drobny upominek, oraz dyplom uczestnictwa.
Dziesięcioletnia uczennica gry na skrzypcach, w klasie nauczyciel mgr Kingi Sobeckiej, podczas konkursu zaprezentowała się już 21 lutego. Przy fortepianie akompaniowała jej mgr Agata Pankiewicz, także nauczyciel średzkiej szkoły muzycznej. Hania zagrała dwa utwory, Ewy Iwan pt. „Bajka” oraz Doroty Obijalskiej i Marcina Wawruka pt. „Z górki na pazurki”.
– W mojej ocenie konkurs był na wysokim poziomie. Uczestnicy, mimo młodego wieku, prezentowali wysoki poziom, było widać ich pasję i zamiłowanie do muzyki, którą wykonywali. Towarzyszyło nam wiele emocji i mimo, iż Hania nie została wyróżniona, wracała do domu radosna i bogatsza o nowe doświadczenia. Myślę, że występy rówieśników i starszych uczniów zainspirowały ją do dalszej pracy i nauki gry na skrzypcach – powiedziała mama Hani, pani Teresa.
– Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za jej kolejne sukcesy! Jako rodzice pragniemy również szczególnie podziękować nauczyciel gry na skrzypcach, Kindze Sobeckiej oraz akompaniatorce nauczyciel Agacie Pankiewicz za ogromne zaangażowanie w to wydarzenie – dodała.