SPANISH NIGHT W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ
Średzka Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia oraz Spółka ŚRODA XXI zapraszają wszystkich mieszkańców na kolejny znakomity koncert. Wzorem lat ubiegłych w średzkiej Bazylice Mniejszej wystąpią wybitni artyści na co dzień koncertujący nie tylko w krajach Starego Kontynentu, ale i w Ameryce czy Azji.
Tym razem usłyszymy, doskonale znanego już średzkim melomanom, zjawiskowego gitarzystę klasycznego Krzysztofa Meisingera, który wystąpi wspólnie z kwartetem smyczkowym BALTIC NEOPOLIS QUARTET oraz kontrabasistą Aleksandrem Górnym. Wszyscy artyści związani są ze szczecińskim środowiskiem muzycznym, a na swoim koncie mają występy w Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Stanach Zjednoczonych i Japonii.
Muzycy wystąpią w programie SPANISH NIGHT, a więc podczas koncertu będziemy mieli okazję usłyszeć między innymi najznakomitsze dzieła Isaaca Albeniza, Manuela de Falli, ale również Luigiego Boccheriniego. Będzie to zatem sztuka pełna charyzmy, gorących rytmów, pięknych hiszpańskich melodii i wiele emocji. Koncert odbędzie się w piątek 15 września o godzinie 19.30 w Bazylice Mniejszej, a wstęp jest oczywiście bezpłatny.
Po koncercie prowadzona będzie zbiórka charytatywna na rehabilitację dla Mai Kujawy, do czego z całego serca zachęcamy.

ZAPRASZAMY, wstęp bezpłatny.
15 września 2023 r., godz. 19:30
Miejsce koncertu:
Bazylika Kolegiacka Wniebowzięcia NMP w Środzie Wielkopolskiej