Z muzyką wesoło i miło spędza się czas. Szczególnie w Międzynarodowym Dniu Muzyki, który obchodzony jest na całym świecie 1 października od roku 1975.

Z tej właśnie okazji w Niepublicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Środzie 30 września odbył się koncert uczniów, który poprowadził dr Bartłomiej Marusik. Po epidemicznym roku średzka szkoła muzyczna wznowiła cykl koncertów i spotkań. Instrumentalne i wokalne prezentacje podopiecznych szkoły muzycznej mają na celu ukazać zdobyte przez nich umiejętności, pogłębiać wiarę w swój talent oraz motywować w dążeniu do coraz to większych osiągnięć. To także okazja, by nabyć większej odwagi podczas występów na scenie.

W czwartkowym koncercie wystąpiły dzieci cyklu czteroletniego i sześcioletniego prezentując utwory na gitarze, skrzypcach i fortepianie. Podziwiać można było także klasowe grupy wokalne i instrumentalne oraz występ najmłodszych z „zerówki”, która jest rocznym przygotowaniem do nauki w szkole muzycznej. Koncert był rarytasem przede wszystkim dla rodziców uczniów, którzy nagradzali młodych artystów gromkimi brawami.

Po koncercie, uczestników i publiczność Dyrektor szkoły mgr Justyna Kozak uraczyła małym słodkim poczęstunkiem.

Warto dodać, że na scenie pojawił się nowo zakupiony instrument muzyczny, fortepian, którego piękne brzmienie dodało koncertowi niebywałej i charakterystycznej fonii.

Uczniów przygotowali nauczyciele: dr Bartłomiej Marusik, mgr Agata Pankiewicz, mgr Kinga Sobecka, mgr Aleksandra Olkiewicz, Rafał Romanicz, mgr Szymon Chorobiński.

 

Zdjęcia:

 

Zapraszamy do obejrzenia całego koncertu, link poniżej:

https://drive.google.com/file/d/1jLhVhx2oH9GLFB5uQTaE-1RjP0p0C-OB/view?usp=sharing

Autor filmu: Andrzej Szubert