WARSZTATY MUZYCZNE NAD JEZIOREM – WSPANIAŁA ATMOSFERA

W dniach 4, 5 i 6 sierpnia w godzinach 10 – 18, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Środzie Wlkp. oraz Środa XXI Sp. z o.o. zaprosili wszystkich chętnych, dzieci i młodzież, a także dorosłych na bezpłatne warsztaty muzyczne nad jezioro średzkie do budynku dawnej MaxMariny przy plaży.

Zajęcia prowadzili doświadczeni i wykwalifikowani nauczyciele poznańskiej, jarocińskiej i średzkiej szkoły muzycznej.

Okazało się, że organizacja warsztatów zaskoczyła pozytywnie organizatorów i uczestników, ponieważ warsztaty były „strzałem w dziesiątkę”. Radość, zabawa, nauka, śpiew i przyjazna atmosfera wzbudzała duże zainteresowanie wśród małej i dużej społeczności miasta Środy i powiatu średzkiego. Uczestnicy warsztatów mogli poznać i zgłębić wiele muzycznych wiadomości. Dodatkowym atutem warsztatów było miejsce ich organizacji. Bowiem dobrze przygotowane wnętrz budynku, wszelkie pomoce naukowe i inne gadżety, instrumenty, a dodatkowo na zewnątrz jezioro, plaża, słoneczna pogoda – tylko potęgowały pozytywne emocje.

Warsztaty gitarowe – czyli poznanie i nauka gry na gitarach elektrycznych, akustycznych i klasycznych – prowadził nominowany do nagrody „Fryderyk 2021”, kompozytor, wydawca wielu książek muzycznych i podręczników, nauczyciel i znany gitarzysta – dr Bartłomiej Marusik.

Warsztaty fortepianowe – „proste dźwięki”, czyli jak nauczyć się grać na instrumentach klawiszowych – prowadzili mgr Agata Pankiewicz i mgr Szymon Chorobiński.

Warsztaty nauki śpiewu – czyli „jak śpiewać by zachwycić, a nie przerazić słuchaczy” – emisja głosu, arkana skutecznej nauki śpiewu – prowadzili mgr Aleksandra Olkiewicz i Rafał Romanicz.

Podczas zajęć instrumentalnych była możliwość dyskusji z instruktorem warsztatów, a nawet gry na wybranym instrumencie.

 

ZAPRASZAMY ZA ROK

 

Zobacz „mini” filmy z warsztatowych zmagań – sierpień 2021 r.