Podczas tegorocznych wakacji, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Środzie ponownie zorganizowała bezpłatne warsztaty muzyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych i młodzieży z naszego miasta, ale także wśród mieszkańców z poza naszego powiatu.

Tradycją stało się już organizowanie bezpłatnych wakacyjnych warsztatów muzycznych przez średzką szkołę muzyczną. W tym roku odbyły się 24-25 sierpnia w budynku szkoły. Duża frekwencja przybyłych osób na warsztaty z radością zaskoczyła organizatorów. Uczestnicy warsztatów muzycznych mieli okazję nie tylko zwiedzić szkołę, zapoznać się z organizacją jej nauczania i poznać osobiście wspaniałą kadrę pedagogiczną i absolwentów szkoły, ale przede wszystkim przekonać się, że nauka gry na instrumentach nie jest trudna, a bywa owocna, gdy sumiennie się ćwiczy. Radosne i pełne swobody potkania odbywały się w wyznaczonych salach, gdzie nauczyciele prezentowali instrumenty, omawiali ich budowę i naukę gry na nich. Największą satysfakcją dla uczestników warsztatów były zajęcia nauki śpiewu i rytmiki oraz zajęcia umuzykalniające dla dzieci przedszkolnych. Szczególny entuzjazm wyzwalała gra na instrumentach, gitara, fortepian i skrzypce, stąd niektórzy z nich wykazali chęć nauki w średzkiej szkole muzycznej. Dyrektor średzkiej szkoły muzycznej mgr Marta Gorczyca już dziś zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne warsztaty muzyczne za rok i zapowiada, że będą one równie interesujące, a nawet jeszcze więcej pełne niespodzianek.

 

Zdjęcia i filmy pod artykułem.

 

— — —

Warsztaty trwały we wspaniałej atmosferze w godzinach 10-18.
Warsztaty gitarowe – czyli poznajemy i uczymy się gry na gitarach elektrycznych, akustycznych i klasycznych – prowadził nominowany do nagrody „Fryderyk 2021”, kompozytor, wydawca wielu książek muzycznych i podręczników, kompozytor oraz nauczyciel i znany gitarzysta – dr Bartłomiej Marusik. Rozpoczęcie warsztatów każdego dnia o godz. 10, 12, 14, 16.
Warsztaty fortepianowe – „proste dźwięki klawiszowe”, czyli jak nauczyć się grać na instrumentach klawiszowych – prowadzili mgr Agata Pankiewicz i mgr Szymon Chorobiński. Rozpoczęcie warsztatów każdego dnia o godz. 10, 12, 14, 16.
Warsztaty skrzypcowe – jak powstają skrzypce, arkana szybkiej nauki gry na skrzypcach i dlaczego warto sięgać po skrzypce – prowadziła mgr Kinga Kozel. Rozpoczęcie warsztatów każdego dnia o godz. 10, 12, 14, 16.
Warsztaty nauki śpiewu – czyli „jak śpiewać by zachwycić, a nie przerazić słuchaczy” – emisja głosu, arkana skutecznej nauki śpiewu – prowadzili mgr Aleksandra Olkiewicz i Rafał Romanicz. Rozpoczęcie warsztatów każdego dnia o godz. 10, 12, 14, 16.
Warsztaty umuzykalniające dla dzieci przedszkolnych prowadziła mgr Marta Łuczak-Nowak. Rozpoczęcie warsztatów każdego dnia o godz. 16.

 

Galeria zdjęć (filmy poniżej):

 

Filmy: