Tym razem muzyka otworzyła swe podwoje w Niepublicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Środzie. Bowiem 12 maja odbyły się Drzwi Otwarte.

Dzieci i młodzież wraz z opiekunami mogli dowiedzieć się o działalności szkoły, o zajęciach w niej prowadzonych i o nauce gry na instrumentach. Każdy z obecnych miał okazję zobaczyć i usłyszeć instrumenty, a także spróbować gry na nim. Atrakcją stała się „gra klasowa”, w której przybyli mieli za zadanie odwiedzić wszystkie klasy, poznać instrumenty, kolorować grafikę i odpowiedzieć na pytania, otrzymując w nagrodę naklejone logo szkoły, balony i upominki. Był także słodki poczęstunek wraz z napojami. Nie mogło zabraknąć pięknego mini koncertu. To interesujące wydarzenie napawało odwiedzających radością, szczególnie najmłodszych.

Trzeba wspomnieć, że w szkole można podjąć naukę gry na fortepianie, gitarze i skrzypcach. W tym roku otwieramy też klasę nauki gry na flecie. Nauka trwa cztery lub sześć lat w zależności od wieku dziecka i tworzonych oddziałów. Najmłodsze dzieci, pięcio- i sześciolatki mogą zapisać się do muzycznej zerówki, która daje roczne przygotowanie przed podjęciem nauki w szkole. Ponadto, poza programem szkolnym, szkoła muzyczna oferuje naukę śpiewu oraz zajęcia dla bobasów w wieku od roku do czterech lat. Rekrutacja trwa i można składać podania do szkoły. Informacje na stronie www.nsmsroda.pl. Przesłuchania kandydatów odbędą się 13 czerwca, a wcześniej 31 maja odbędzie się bezpłatny kurs przygotowawczy dla kandydatów. Natomiast 1 czerwca odbędzie się „Koncert Bajkowy” i festyn szkolny.