Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Środzie Wielkopolskiej oraz organ prowadzący szkołę Środa XXI Sp. z o.o. byli organizatorami koncertu charytatywnego pt. „ Pieśni nocą śpiewane”. Koncert odbył się 24 września 2020 roku w Kolegiacie średzkiej – parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Środzie Wielkopolskiej.

To był niezwykły koncertowy wieczór. Występujący światowej sławy artyści Agnieszka Rehlis i Krzysztof Meisinger sprawili słuchaczom wspaniałą muzyczną ucztę. By tego doświadczyć, nie trzeba było jechać do wielkich miast Polski lub Europy, a nawet za ocean.

To tu w średzkiej Kolegiacie dzięki gościnności proboszcza ks. Janusza Śmigla oraz organizatorów, a przede wszystkim dzięki kompozytorowi i gitarzyście Bartłomiejowi Marusik – nauczycielowi naszej szkoły, wielcy artyści mogli gościć w Środzie Wielkopolskiej.

Charytatywny koncert zainaugurował mieszkaniec powiatu średzkiego gitarzysta i zdobywca wielu nagród Wojciech Mizera.

Podczas koncertu charytatywnego na leczenie i rehabilitację dla Szymka Walkowiaka zebrano 2080 zł. Całą kwotę przekazano do Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Organizatorzy Środa XXI Sp. z o.o. i Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Środzie Wielkopolskiej dziękują darczyńcom za datki oraz artystom za wspaniały koncert.

Koncert, na którym, oprócz licznej publiczności, obecni byli także nasi uczniowie i nauczyciele oraz dyrekcja szkoły i przedstawiciele organu prowadzącego, a także włodarze miasta i powiatu – odbył się zgodnie z wymogami sanitarnymi i zaleceniami MEN, MZ, GIS i CEA.

 

Potwierdzenie wpłaty darowizny 2080 zł zebranej podczas koncertu na rzecz Szymka Walkowiaka, które nadesłała Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, link: https://nsmsroda.pl/wp-content/uploads/2020/10/Potwierdzenie-wplaty-od-Fundacja-Dzieciom-Zdazyc-z-Pomoca-4.1.2021.pdf

Potwierdzenie wpłaty od Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, 4.1.2021