„Pomoc Ukrainie”

Pod takim tytułem w Ośrodku Kultury, 13 maja, odbył się koncert charytatywny, który prowadziła i organizowała Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Środzie wraz z Środa XXI Sp. z o.o.

Tak wyjątkowe wydarzenie dedykowane mieszkańcom Środy i powiatu, z przesłaniem pomocy dla walczącej Ukrainy, w całości uświetnili uczniowie i nauczyciele ze średzkiej szkoły muzycznej. Występujący młodzi artyści zaprezentowali wiele znanych utworów muzycznych celowo wybranych na tę niezwykłą okazję. Nie zabrakło także muzyki rozrywkowej. Trzeba przyznać że wszyscy występujący, począwszy od grupy „zerówkowej” po uczniów z klas wyższych, ukazali swe talenty i zdobyte umiejętności w pełnej okazałości. Były momenty wzruszeń, podniosłych chwil, a także momenty radości, która miała nieść nadzieję na rychłe zakończenie działań wojennych na Ukrainie. Przybyła publiczność dziękowała wykonawcą gromkimi brawami, nie stroniąc od nucenia utworów wokalnych razem ze szkolnym kwartetem muzycznym, w którym swój udział, grą na cejonie, zaznaczył gitarzysta, kompozytor, wydawca i nauczyciel dr Bartłomiej Marusik, prowadzący koncert.

Doświadczeni nauczyciele także zaprezentowali koncertowe mistrzowsko wykonanie utworów. Gościnnie, na flecie, wystąpiła nauczycielka muzyki z Ukrainy, która uciekając z terenów wojennych, jak wielu jej rodaków, musiała schronić się w Polsce. Na scenie, także gościnnie, zaprezentował się ogólnopolski zespół JAMMAJ, który prowadzi dr B. Marusik. Zespół w mistrzowski sposób wykonał kilka utworów, czym zasłużył sobie na bis.

Podczas koncertu zbierane były datki dla Ukrainy. Zebrane środki finansowe w wysokości 2010 zł zostały przeliczone komisyjnie i będą w całości przeznaczone na rzecz pomocy walczącemu krajowi.

 

Chcesz zobaczyć cały koncert? Link do nagrania, zapraszamy: https://drive.google.com/file/d/1s6N-h-eGi_X4_BxOc9wqHid-9KXV68vN/view?usp=sharing

 

1. ZDJĘCIA – fot. Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Środzie Wielkopolskiej:

 

Zebrane środki finansowe w wysokości 2010 zł zostały przeliczone komisyjnie i będą w całości przeznaczone na rzecz pomocy Ukrainie.

 

2. ZDJĘCIA – fot. Ośrodek Kultury Środa Wielkopolska: