Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Środzie zaprasza na spotkanie z muzyką dawną, które odbędzie się w czwartek 30 marca 2023 r. o godzinie 17:00 w budynku szkoły przy ul. Kosynierów 2, w auli szkolnej na parterze.

Gościem interesującego i bezpłatnego spotkania będzie Henryk Kasperczak, który przedstawi ciekawostki z historii i tradycji muzyki dawnej oraz pokaz instrumentów minionych wieków.

 

Henryk Kasperczak to absolwent Królewskiego Konserwatorium w Hadze w klasie lutni Toyohiko Satoh i Akademii Muzycznej w Krakowie oraz muzykologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest wykładowcą Historycznych Praktyk Wykonawczych i gry na lutni w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz w Łodzi. Aktywnie współtworzy cykle koncertowe oraz projekty operowe w kraju i za granicą z wybitnymi solistami i orkiestrami. Na przestrzeni lat dokonał kilkudziesięciu nagrań studyjnych. Jako wykładowca i pedagog przewodzi kursom muzyki renesansowej, niejednokrotnie zasiada także w składzie jury.  Grając na instrumentach historycznych uczestniczy również w działaniach muzyki współczesnej i rozrywkowej. W formacjach Amaryllis i Pospolite Ruszenie łączy muzykę dawną z rokiem progresywnym. Współpracując z Jackiem Kowalskim, Mirosławem Czyżykiewiczem i Bartkiem Marusikiem wprowadza lutnie w świat współczesnej piosenki z tekstem literackim. W projektach tych wykorzystuje lutnię, teorbę, pistalę, dudy, r’bę i saz.