Drzwi otwarte

Już 6 maja, w piątek, o godzinie 17.00 Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Środzie zaprasza na „Drzwi otwarte” wszystkich zainteresowanych działalnością szkoły, a przede wszystkich tych, którzy chcieliby podjąć naukę w szkole muzycznej w roku szkolnym 2022/2023. Spotkanie odbędzie się w budynku szkoły przy ulicy Kosynierów 2, na parterze w auli szkolnej. Wszyscy przybyli będą mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda procedura przyjęcia do szkoły i nauka w niej oraz uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania. Będzie także okazja do porozmawiania z nauczycielami, a trzeba przyznać, że grono pedagogiczne średzkiej szkoły muzycznej jest kadrą profesjonalną, doświadczoną, rozumiejącą potrzeby ucznia, a przy tym bardzo przyjazną. W szkole uczeń uczy się grać na gitarze, fortepianie lub skrzypcach. Istnieje możliwość, poza programem szkolnym, odpłatnie uczyć się śpiewu.

Przypomnijmy, że Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Środzie działa odpłatnie od czterech lat dając wysoki poziom podstawowego wykształcenia swoim uczniom. Dwa lata temu, spełniając wszystkie wymogi kształcenia muzycznego, otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego uprawnienia publicznej szkoły artystycznej.

Średzka szkoła muzyczna zyskała miano jednej z najlepszych w okolicy, kształcąc uczniów, którzy osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce oraz zdobywają wiele sukcesów i nagród na licznych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Nauka w szkole daje podstawy wykształcenia muzycznego, a po jej ukończeniu, uczeń otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły muzycznej I stopnia, które daję możliwość kształcenia się w wyższej szkole muzycznej. Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Środzie kształci dzieci w dwóch cyklach, czteroletnim – uczniowie w wieku 8-16 lat i sześcioletnim – uczniowie w wieku 6-9 lat. Szkoła zaprasza także dzieci pięcio- i sześcioletnie do „zerówki”, w której oprócz nauki gry na instrumencie odbywają się zajęcia umuzykalniające, dające profesjonalne przygotowanie do późniejszej nauki w szkole muzycznej. Jeżeli dziecko wykazuje chęć i zainteresowanie muzyką, bądź instrumentem, to warto przyjść na spotkanie, które wiele Państwu wyjaśni.